Yeni İhtimaller | Yazan: Cansu Keskin

              Her yeni bir güne gözlerimizi açtığımızda, evren bize sayısız ihtimaller sunar. Hayat bazı yolları bize gösterir ve biz o yollar arasından bir seçim yapıp kendimize en uygun olan yolu seçeriz. Eskiden neden sonuç içerisinde bazı ihtimalleri tasarlayıp hareket ederdim. Meğer hayat başlangıç ve sondan ibaret değilmiş, hayat başlangıç ve son arasında yaptığın, aklında kalan anlardan ibaretmiş. İnsan sürekli sayısız ihtimali düşünüp planlar yapınca anı yaşayamıyormuş.

Yeni bir güne gözlerimizi açtığımızda tüm evreni düşündüğümde belkide;

Bir anne ilk kez bebek sahibi oldu bugün,

Belki biri ilk kez denizi gördü,

Biri ilk kez aşık oldu,

Birisi istifa etti,

Birisi evlenme teklifi aldı,

Belki birisi ilk kez anlamlı günlerin yanı sıra sıradan bir günde ansızın yüzünü gülümseten bir çiçek aldı sevdiği birinden,

Bir bebek yürümeyi öğrendi,

Bir kız ailesinden ayrılıp kendi evini kurdu,

              Yukarıda yazdığım ihtimaller bazen bizim çok mutlu olduğumuz anlardan biri olabiliyor. Bu duygu bizi her zaman bulmasada bulduğunda, sanki denizi ilk kez görüyormuşum gibi sanki çetin geçen bir kışın sonunda yazın sıcak denizine kendimi bırakmışım gibi  insanın içini huzur kaplıyor. Geçmişi düşündüğümüzde aslında bizi çok mutlu eden nefesimisi kesen bu anlar ruhumuzun hayatla bir ahenk içerisinde mutlu olduğu anlar olabiliyor.

              Tabiki her sabaha gözlerimizi açarken mutlu uyanamıyoruz. Ama bundan 50-60 yıl sonra oturduğumuz bu evde yürüdüğümüz bu sokaklarda çalıştığımız işte biz diye bir şey olmayacak.

              Her gün kendimize hatırlatmalıyız, bugün hayatımın yeni başlayan bu gününü bir daha yaşayamayacağım ve geçmişe dönüp bu gün yeniden gelmeyecek. Hayatın bana kazandırdığı ve kaybettirdiği beni ben yapan her şey için sonsuz teşekkür ederim.

Yazan: Cansu KESKİN

Bir Cevap Yazın