Yaz Esintisi – Yazan: Cansu Keskin

Havalar ısınıyor. Tatilciler bu yıl nerelere seyahat edeceklerini planlıyor. Bütün bir kış boyunca havalar bir ısınsaydı, hava şimdi güzel olsaydı sahile giderdik dedik. İşte o hayal ettiğimiz  zamanlar geldi. Benim Türkiye’deki tatil beldeleri arasındaki favori şehrim Muğla. Muğla’ya her gittiğimde Akyaka’nın o içini serinleten buz gibi suyunu, Bodruma gittiğimde gümüşlükteki Begonvil çiçeklerini, Fethiye’de Kelebekler Vadisinde etrafı izlerken deniz ile gökyüzünün birleştiği o ufuk çizgisinin sonsuzluğunu izlemeyi ve daha sayamadığım binlerce güzelliğini her gittiğimde iliklerime kadar hissediyorum. 

Bir tatil şehri insanı hiç mi sıkmaz? Beni sıkmıyor hatta her gittiğim köye, kasabaya, dağa, ovaya yerleşmeye karar verip yine eve döndüğüm bir yazın daha  sonuna geliyorum. 2022 yılının yazında yine Fethiye ve çevresine gitmiştik . Tatilin beni en çok mutlu eden ve dinlendiğimi hissettiren yeri ise Sarsala Koyu idi. Bu koya giderken yaklaşık 1 saat uçurumlu, bariyersiz ve yemyeşil ağaçlardan oluşan kıvrımlı yollarından gitmiştik. O meşakkatli yolun sonunda öyle bir güzellik bekliyordu ki bizi bu koy için saatlerce bile yol gidilebilir diye düşünmüştüm. Denizindeki sakinlik ve temizliğinden tutun  koyda tatil için gelen insanların nezihliğine kadar her şeyi beni çok etkilemişti.

Bu yıl tatil planları içerisinde olanlar olurda yolunuz Muğla ve Fethiye civarlarına düşerse bu koyu seyahat etmeyi ihmal etmeyin. Sıcak kum ve güneşin sadece bedeninizi değil ruhunuzu da ısıtması temennilerimle sevgiler. 

Yazan: Cansu KESKİN (iletişim: cansukeskin416@gmail.com)

Bir Cevap Yazın