Huzur Senin İçinde | Yazan: Damla İSTANBULLU KARABULUT

Geçtiğimiz bu günlerde hepimiz yaralar aldık. Deprem, sel, kazalar, ülkenin ekonomisinin bozukluğu, kira, elektrik ,fatura ve daha sayamadığım sıkıntıların üzerine bir de özel sıkıntılarımız eklenince mental olarak çöküşe geçtik…

Hal böyle olunca ne kendimize faydamız dokunur oldu ne de etrafımızdaki insanlara. Peki bunun çözümü ne? Sihirli bir değnek gelip şak diye mutluluk ilacıyla mı dolduracak içimizi? Ya da yaşadığımız kötü anları hafızamızdan mı silecek? Tabii ki hayır.

Mutluluğu yakalamak ve hayata daha iyi bir pencereden bakmak için önce kendimizden başlayacağız. Bizi dibe düşüren değil, bizi yükselten şarkıları dinleyerek. Affedici olarak, severek –sevilerek. Sevdiğimiz çiçekleri koklayıp bir kedinin başını okşayarak. Dedim ya bir sihirli değnek bize mutlu olmamız için bir sihir yapmayacak belki. Ama biz kendi sihrimizi yaratıp küllerimizden doğarak umutla tutunacağız hayata. Çünkü yaşamak gerçekten bize verilmiş bir lütuf. Sıkıntılar bizi yıldırsa da inadına ha gayret diyip tutunacak bir dal bulacağız. Acıları unutmak değil söylemek istediğim, acılardan ders çıkarıp ileriye bakmaya ve bu yolda yürümeye devam edeceğiz.

Grigoriy Petrov’un Beyaz Zambaklar Ülkesindeki kitabından çıkardığım bir anektod da aynen böyle: Önce insan kendinden başlayacak iyileşmeye ki toplum da iyi olsun. Çünkü toplumu oluşturan bizleriz. Huzuru içimizde tüm bedenimizde hissedip etrafa ışık saçmalıyız. Üç günlük dünyanın belki de bugün üçüncü günündesin! Vaktin ne zaman dolacak bilemezsin. Sen iyisi mi hemen kendine gel, toparlan. En sevdiğin parçayı aç playlistinden. Yap bir fincan kahve. Çiçekli fincanına koy. Hadi bırak kendini müziğin tınısına… Bak, şimdi daha iyi hissediyorsun.. Anın huzurunu iliklerine kadar hisset.

Neden mi?

Çünkü HUZUR SENİN İÇİNDE…

Yazar: Damla İSTANBULLU KARABULUT

One thought on “Huzur Senin İçinde”
  1. Huzur senin içinde o kdar anlamlı bir söz ki sen nereye gidersen git kafan senle geliyor ama hoş görmek bakış açını değiştirmek olayları büyütmeden çözmlendirerek of tadından yenmez bir sürece hoş geldin diyorsun. Emeklerinize sağlık terapi niyetine okuyoruz 👏🏻👏🏻

Bir Cevap Yazın