Gidelim Buralardan… | Yazan: Cansu KESKİN

              Gidelim buralardan bir gün arkamıza bile bakmadan. O içini sıkan her neyse geride bırak. En sevdiğin kıyafeti giy. Valizini bile alma yanına sana ait olan hiçbir şey olmasın yanında. Sadece sen ve yollar olsun valizinde. Yola çıkalım vakit kaybetmeden ve henüz çok geç olmadan. Yolda şehirlerin tabelaları belirlesin rotamızı. Her gün hiç bilmediğimiz bir sokakta hiç bilmediğimiz bir şehirde uyanalım. Şuanki bütün hayat sorumluluklarını bir kenara bırak. Sanki hiçbir sorumluluğun yokmuş o gün tek görevin yolların seni nereye götüreceğini düşünerek yola çıkalım.

              Böyle bir şey mümkün mü ? Mümkün değilse de neden değil ? İnsan bunun için yaşamaz mı zaten. Biz hayatın bizi dönüştürdüğü kuklalar mıyız ? Başını alıp gitmek çok mu zor. Gidelim buralardan kitaplarını alma yanına zaten onlar bize ulaşamayacağımız hayaller kurdurtmuyor mu? Kapat telefonunu her şeyi bir kenara bırakma vakti gelmedi mi artık.

              Hayatımızda bir kere de olsa bunu yapamaz mıyız. Bunu yapmak için belki biraz cesaret, biraz özgüven, çokça da gözlerimizi karartmalıyız belki de. Biz neyi yapamıyoruz. Neden bir kalıp içerisinde yaşamak zorundayız, kalıpları yıkamıyoruz. Günümüz dünyasında her şeye her duruma az da olsa bilgimiz varken, kendi bedenimizi ve ruhumuzu besleyemiyoruz ne yazıkki. Halbuki insan yorulur bazen. Sadece bedenen yorulmaz ruhen de yorulur. Bir seyahate çıktığımızda elimizde bir telefonla sürekli insanlara ben buraları gezdim bakın, en güzel yerleri ben gördüm dercesine fotoğraflar çekerken ne kadar biziz. Sadece biz bilsek biz görsek yeni bir yeri gördüğümüzdeki duygularımız sadece bize özel olsa. Veya o güzel manzarayı sadece beynimizde fotoğrafını çeksek değil mi. Hadi gidelim buralardan sadece gördüğümüz güzel yerlerin fotoğraflarını gözümüz ile çekelim. O ilk kez gördüğümüz yerlerdeki manzaralar ve duygularımız sadece bize özel olsun kimse bilmesin. Gidelim buralardan…

 Yazan: Cansu KESKİN

Bir Cevap Yazın