Google’ın Her Yıl Sonunda Açıkladığı Arama Trendleri Raporu: 2022 Yılında Türkiye ve Dünya Genelinde En Çok Hangi Kelimeler Arandı?

Google, her yıl olduğu gibi bu yıl da arama trendlerini açıkladı. 2022 yılında Türkiye ve dünya genelinde en çok hangi kelimelerin aratıldığını merak ediyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin.

2022 yılında en çok aradığımız şey “Dolar/TL” oldu!

Evet, yanlış duymadınız. 2022 yılında Türkiye’de Google’da en çok aratılan kelime “Dolar/TL” oldu. Ekonomik kriz, enflasyon, döviz kurları derken hepimiz doların ne kadar olduğunu merak ettik. Dolar/TL aramasının yanında “altın fiyatları”, “enflasyon oranı”, “faiz artışı” gibi ekonomik terimler de sık sık aratıldı.

2022’nin en çok merak edilen ismi Galatasaraylı futbolcu Mauro Icardi olurken, ikinci sırada ise Ece Erken var.

2022 yılında Türkiye’de en çok merak edilen isimler listesinin başında Galatasaray’ın yeni transferi Icardi yer aldı. Arjantinli futbolcu, hem saha içindeki performansı hem de saha dışındaki hayatıyla gündemden düşmedi. İkinci sırada ise magazin dünyasının renkli ismi Ece Erken vardı. Erken’in boşanma süreci, yeni ilişkileri ve sosyal medya paylaşımları ilgi odağı oldu.

2022 Google Arama Trendleri listesinin “Diziler” kategorisinin zirvesindeki yapım, Yalı Çapkını.

2022 yılında Türkiye’de en çok izlenen ve aratılan dizi Yalı Çapkını oldu. Başrollerini Çetin Tekindor, Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir’in paylaştığı romantik komedi dizisi, hem reytingleri hem de sosyal medyayı salladı. Dizinin müzikleri, replikleri ve karakterleri de çok sevildi. Yalı Çapkını’nın ardından en çok aratılan diziler ise Şahsiyet, Masumlar Apartmanı ve Bir Zamanlar Çukurova oldu.

Bu yazımızda Google’ın her yıl sonunda açıkladığı arama trendleri raporunu inceledik. 2022 yılında Türkiye ve dünya genelinde en çok hangi kelimelerin aratıldığını gördük. Siz de bu raporu kullanarak içerik üretmek, pazarlama stratejileri geliştirmek veya sadece merak gidermek isterseniz Google Trendler sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Umarım yazımız sizin için faydalı olmuştur. Blogumuzu takip etmeye devam edin!

Bir Cevap Yazın